Čím se bude lišit nadační fond Ledňáček od ostatních humanitárních a neziskových organizací?
Fond Ledňáček bude rozhodně nejprůhlednější humanitární organizace. Všichni dárci musí vědět, co se s jejich penězi bude dít. Na internetu bude vše do poslední koruny vyúčtováno. Sama vím, jak je těžké někoho obdarovávat a přitom nemít pocit, že půlka, nebo kolik vůbec, z těch darů nedoputuje k samotným příjemcům.

Co je impulsem pro vznik Ledňáčka?
Je to přirozené vyvrcholení mých aktivit na Břeclavsku, kde jsem již několik let různými akcemi organizovala, podporovala a sponzorovala různé humanitární a společenské akce. Dalším impulsem bylo setkání se Svatavou Rudolfovou, která je velmi aktivní v této oblasti, s velmi dobrou znalosti místních podmínek a lidí a nabídla se ke spolupráci. Vznik nadačního fondu je pro mě velká výzva a také odpovědnost.

Nadační fond jste zřídila v Lednici. Bude jeho činnost omezena jen na ni, nebo na celý okres Břeclav?
Chceme dělat jednu velkou vánoční aukci ročně a počítáme s tím, že budeme místa aukcí střídat. A pak před námi stojí řada úkolů, na které se chceme zaměřit, ale zatím je nechci zmiňovat. Postupně budeme lidi s našimi aktivitami seznamovat.

Takže první akcí bude aukce fotografií slavných fotografů v Lednici?
Kdo přijede na aukcie, má skvělou příležitost koupit vynikající fotografie a navíc tím podpořit dobrou věc. Největší hvězdy jako Jindřich Štreit, jehož tvorba je zastoupena ve sbírkách předních světových muzeí a galerií, dále například Martin Štěrba, který je vítězem Czech press foto 2000, 2008. Nebo výtečný krajinář Jan Halady, světoznámý umělec Jiří David a mnozí další, kteří věnovali svá díla pro Ledňáčka.