Záběr přišel po setmění. „Vyrazili jsme s bratrem Michalem na jižní Moravu, přesně na revír Dyje 7. Měli jsme políčeno na kapry. Okolo deváté večer se ale chytilo něco většího," popisoval životní záběr Rostislav Klár.

Půlhodinový boj vyhrál rybář. „Měl jsem vyvezených 220 metrů a tahal až na tři sta. Musel jsem být opatrný, protože jsem měl jen 29ku silon. Po více než dvaceti minutách jsme ho vytáhli," přiblížil souboj s podvodním králem šťastný rybář. Ulovený sumec měřil 173 centimetrů a vážil 35 kilogramů.

Výlov Hradeckého rybníka v Tovačově. 16. října 2021
Výlov Hradeckého rybníka v Tovačově se blíží. Těšte se na rybí speciality!

Bratři jsou na sumce machři. Euforie z den starého úlovku nevyprchala a přišla další. „Následující večer se povedl prakticky stejný kousek bráchovi. Michal vytáhl sumce stejné délky, jen o tři a půl kila lehčího," usmíval se Rostislav Klár.

Oba rybí macci skončili na porcovacím stole. „Něco masa jsme rozdali na řízky po rodině, hned se udělal guláš a převážnou většinu vyudíme. Ryby máme rádi," hlásil populární ostravský výčepák.

Zamilovaný pár z Hané vyrazil o víkendu na jih Moravy a ulovil obřího sumce. Foto: Josef Bič, se svolením
VIDEO: Zamilovaný pár z Hané vytáhl z pálavských hlubin sumčí monstrum

Na ryby vyráží i v okolí Ostravy. „Nemám teď moc času, takže moc nechytám. Oblíbená místa jsou Vrbice, Antošky nebo Odra. Když urveme volno, tak vyrážíme na víkendovky na Žermanky," uzavřel Rosťa.

Povedl se vám také kapitální úlovek nebo jste byli na výlovu? Pošlete nám fotografie i video a připojit můžete také krátký příběh. Nezapomeňte uvést své jméno a místo, kde jste fotili. Rádi vše zveřejníme v našem speciálu. Vaše příspěvky posílejte na adresu ryby@denik.cz