„Mladí studenti budou pracovat ve vybraných lokalitách. Čeká je údržba aleje mezi Mikulovem a Klentnicí a další práce vedoucí k ochraně přírody. Samozřejmostí je seznámení se s klenoty zdejší přírody i s cíli projektu a jeho přínosu pro tuto unikátní krajinu,“ uvedla koordinátorka projektu Eva Řezáčová.

Důležitou součástí pobytu zahraničních dobrovolníků bude i společný program ve volném čase, který má vést k porozumění, toleranci a vzájemné spolupráci účastníků pocházejících z jiného kulturního prostředí. Čeká je společné vaření, národnostní večer, hudební či výtvarná dílna, večerní vycházky po Mikulově i po místních hospůdkách.

V neposlední řadě si hosté z různých koutů světa prohlédnou na celodenním výletu Lednicko-valtický areál. Jedna z vedoucích projektu, Alena Hábltová, na toto téma dodává: „Je zajímavé sledovat, jak blízcí přátelé se stanou během čtrnácti dní z na první pohled tak rozdílných lidí, kteří se vidí poprvé v životě.“
Mladí cizinci přijedou do Mikulova dnes. Ve městě a hlavně v okolní přírodě stráví dvanáct dní. Brigádnický kemp organizuje Centrum ekologické výchovy Pálava a sdružení dobrovolnických aktivit Inex.