Diskuze o bezpečnosti na silnicích a bodovém systému se vjejich případě míjí účinkem. Jedno zkritických míst, kde se auta zahraničních turistů řítí velkou rychlostí, je na trase zPohořelic do Mikulova.

„Na této trase je několik míst, kde je zákaz předjíždění zdůrazněn dvojitou plnou čarou. Navíc je tam několik omezení rychlosti kvůli výjezdům z hotelů, benzínových pump a parkovišť. Vzhledem k blízkosti hraničního přechodu se na těchto úsecích často setkávám s auty cizích poznávacích značek, kterým je naprosto jedno, jaká označení se na cestě nacházejí,“ popsala své zkušenosti řidička Zdeňka Šichová.

„Setkala jsem se s dvěma auty, která se rozhodla předjíždět zhruba ve stejnou dobu. Obě měla před sebou několik dalších aut a ani jedno z nich se nemínilo vzdát myšlenky, že ti ostatní přece musí uhnout. Obě předjíždějící auta byla vídeňské značky a neuhnulo ani jedno. My ostatní jsme byli tedy donuceni nejenom brzdit, co nám síly stačí, ale také vřítit se do odstavného pruhu a koutkem oka měřit milimetrovou vzdálenost, která zbývá od auta ke svodidlům,“ doplnila.

Podle řidičky to nebylo poprvé, co se jí stalo něco podobného. „Věřím, že mnoho lidí, kteří projíždějí tuto trasu, má podobné zkušenosti. Ptala jsem se sama sebe, kdy naposled jsem tam viděla nějakou policejní hlídku. Popravdě řečeno – nevzpomněla jsem si. Dopravní omezení jsou krásná věc, ale bohužel bez kontroly jsou pro některé řidiče neplatná,“ uzavřela řidička.