„Původně se jednalo pouze o recesi. Postupem času jsem si ale říkala, že by nebylo špatné nafotit kalendář cudných holek v krojích. Jednalo by se o momentky, například jak se děvčata oblékají do kasanice. Navíc jsem chtěla upozornit na blížící se lidovecký sjezd, jenž by měl být zásadní,“ vysvětluje iniciativu Kmentová s tím, že pokud se do vedení strany zvolí nové tváře, potom vznikne také kalendář.

„Pokud kalendář opravdu bude, pak bychom několik prvních výtisků chtěly vydražit. Peníze, které bychom z dražby získaly, by putovaly na dobročinné účely,“ má jasno sympatická studentka.

Kmentová také vzpomíná na původ myšlenky o natočení spotu. „Chceme stranu zbavit mediální nálepky, podle níž je stará a zkostnatělá a nikdo ji nevolí. Chci zbořit i to dogma, že jsou ve straně ošklivé holky, které se neholí a roste jim knírek pod nosem,“ usmívá se pohledná studentka a bývalá zaměstnankyně tiskového oddělení KDU-ČSL.

Video natáčely dívky ve třech českých metropolích – v Praze, Brně a Ostravě. „Vždycky jsme se ptaly lidí na tutéž otázku. Totiž co se jim vybaví, když se řekne lidovec. Může nám to pomoci k jisté sebereflexi. V každém z měst se nám dostalo úplně jiných odpovědí,“ popisuje Kmentová s tím, že na velkobílovickém natáčení závěrečné etapy spotu chtěla vypíchnout krásu lidových děvčat.

„Spot bychom chtěly prezentovat na internetových stránkách. Na youtube či na facebooku. Budeme také zvědavé, jestli se alespoň část promítne na sjezdu,“ nechává se překvapit čtyřiadvaceti letá žena.