„Nyní se rozhoduje o tom, co bude od prvního prosince. Nájemce máme, ale vybavení pokojů patří zčásti předcházejícímu nájemci. A ten si je chce v závěru listopadu odvézt. Vyjednávají spolu, pár dnů ještě zbývá. Věřím, že se dohodnou a Formanka pojede dál," vyjádřil přesvědčení starosta Hustopečí Luboš Kuchynka.

Půl roku byl přitom hlavně v létě vyhledávaný areál už letos zavřený. Důvodem je podle radního Jiřího Kadrnky, který vede skupinu zastupitelů zabývající se využitím kempu, krátkodobý pronájem.

„Už se tam vystřídali tři nájemci a všichni utekli. Chyběla jim perspektiva. Vybavení pokojů i stav sociálek už má k dnešnímu standardu docela daleko. Je potřeba tam zásadně investovat. Když má ale někdo krátkodobou nájemní smlouvu, která se každý měsíc prodlužuje, do větší investice nepůjde," nedivil se Kadrnka.

I proto se radní města na posledním zasedání dohodli na vypsání dlouhodobějšího pronájmu. O tom, kdo bude kemp za nových podmínek provozovat, rozhodne zastupitelstvo dvanáctého prosince.

„Nemůžeme ale dát nájem bez omezení třeba na deset let, byli bychom příliš svázaní nájemní smlouvou. Kdyby se například naskytla možnost areál výhodně prodat," naznačil Kadrnka.

Překvapivá varianta dalšího využití zazněla už na listopadovém mimořádném zasedání zastupitelstva. Formanka by mohla sloužit jako domov důchodců. Zájemce o pronájem je ochotný dobudovat i chybějící výtah.

„Zájem někdo skutečně projevil. Počítám s tím, že se na město obrátí řádně, tedy písemně. Pokud by návrh byl skutečně reálný, dovedu si to představit. Beru to jako jednu ze zajímavých alternativ," reagoval starosta města.

Například opoziční zastupitel Zbyněk Háder by byl ovšem spíše proti. „Osobně bych preferoval současné využití, ne domov důchodců. Pokud to jako kemp zůstane součástí sportovního komplexu, vidím v tom obrovský potenciál," uvedl Háder.

Právě nejednotnost zastupitelů je jedním z důvodů současných trablů s Formankou. „Už jsme vyzkoušeli všechno. Kemp provozovali i příspěvkové organizace města, ale ani to nefungovalo. Na vině současného stavu je nečinnost zastupitelstva, nikdo nepřišel s žádným smysluplným návrhem," sypal i sám sobě popel na hlavu Kadrnka, který je pro prodej areálu.

Město se přitom Formanku letos už jednou prodat pokusilo. Za odhadní cenu čtrnáct milionů korun. Nepřihlásil se ale ani jediný zájemce.

Kemp Formanka

Nachází se poblíž hustopečského koupaliště, tenisových kurtů, fotbalového stadionu i sportovní haly. K restauraci patří pokoje 
s kapacitou téměř čtyřiceti lůžek. Kromě nich nabízí kemp ubytování i ve dvanácti dřevěných čtyřlůžkových chatkách.