DIVADLO. Dvě premiéry a dvě osvědčené hry, které potěší i děti. Víkend se na Břeclavsku nese ve znamení divadla. V pátek od osmi hodin ráno se v břeclavském kině Koruna představí ochotníci z divadelního souboru Bedřicha Kaněry. Zahrají Rychlé šípy. O den později se „Kaněrovci" ve stejném městě přesunou do knihovny, kde se diváci dočkají Veselých paniček windsorských. Začátek je v šest odpoledne. S novou hrou přichází herci z Boleradic. V pátek a v sobotu od půl osmé večer zahrají na domácí scéně Zapeklitou komedii aneb Kdosi brousí nad Paďousy. Kdo nestihne přijít, může to napravit ještě v neděli ve tři odpoledne. Závěr divadelního víkendu obstará novinka od Podivínů z Podivína s názvem Kukačka z Vesmíru. Představení začíná v sedm večer v kině Koruna.

KŘEST. Lidový zpěvák Jožka Černý pokřtí nový kalendář břeclavského malíře Antonína Vojtka. Slova se ujme spisovatel Jan Kostrhun, jako host vystoupí Karel Vágner, cimbalistka Bronislava Schoříková a kytarista Vladislav Bláha. Křest se uskuteční v sobotu o půl jedenácté dopoledne ve velkopavlovické sokolovně.

VÝLOV. Pro mnohé v sobotu začíná celoročně očekávaná událost. Výlov rybníku Vrkoč u Ivaně. Lidé ochutnají rozmanité druhy ryb, shlédnou zátah a chybět nebudou stánky s nejrůznějším zbožím. Akce trvá do pondělí.

FILM. Sklízí úspěch u kritiků i diváků. Kino Koruna nabízí v pátek a v sobotu snímek Příběh Kmotra, v němž se hereckým výkonem blýskl Ondřej Vetchý. Začátek promítání je po oba dny v sedmnáct a dvacet hodin. Kdo má raději žánrově „lehčí" filmy, může se vypravit do Mikulova. V pátek od půl osmé večer se na plátně městského kina objeví film Donšajni.

MŠE. Zejména myslivci a lidé, již k nim mají blízko, se sejdou v sobotu v šest hodin odpoledne ve velkopavlovickém kostele Nanebevzetí Panny Marie. Koná se tam troubená Svatohubertská mše k poctě české myslivosti. Uskuteční se také Hubertovy jízdy. S jezdeckou sezonou se rozloučí v Krumvíři (sobota 10.00 hod) a Popicích (sobota 13.00 hod). Dočkají se i děti. V Lednicko-valtickém areálu bude mít premiéru dětská slavnostní vyjížďka.

HARMONIKA. Sedlečtí doufají, že zvuk harmonik bude od nich v sobotu odpoledne slyšet do dalekého okolí. V obci pořádají sraz harmonikářů, kteří se sejdou v kulturním domě ve dvě hodiny. Zájemci o společné hraní se mohou ještě přihlásit na telefonním čísle 725 309 818. Vstupné je třicet korun, občerstvení zajištěno.