Taneční šílenství vypukne na letišti v Břeclavi tento rok už třetího a čtvrtého července, což je o týden dřív než loni. Organizátoři festivalu prozatím tají, které hvězdy se ho zúčastní. Slibují ale, že celý seznam účinkujících zveřejní nejpozději do konce dubna.

„Kdo přesně na břeclavské letiště přijede, není jisté. O konkrétních nabídkách budeme jednat až během března. Určitě to ale bude opět kvalitní výběr ze světové scény taneční hudby,“ nechal se slyšet organizátor festivalu Creamfields v Břeclavi Pavel Tesař.

„Plány máme stejně velké jako minulý rok. Ani rozpočet jsme oproti loňskému roku nezměnili,“ dodal Tesař, který si na minulý ročník Creamfields vyčlenil desetimilionový rozpočet.

Přestože by se mohlo zdát, že do vypuknutí festivalu je ještě spousta času, lístky se začnou prodávat již v pondělí devátého února. „Je výhodnější koupit si vstupenky na Creamfields s předstihem. Jak se bude datum konání blížit, ceny vstupenek porostou,“ radí hlavní pořadatel návštěvníkům, jak ušetřit. Jedna vstupenka na dvoudenní taneční svátek bude stát bezmála šest set korun.

Kapacita festivalu je podle pořadatelů asi deset tisíc lidí. Ten loňský, který doslova spláchla silná bouřka, se i tak setkal s hojnou účastí.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Creamfields: hvězdy spláchla bouřka

PROHLÉDNĚTE SI FOTOGALERII Z LOŇSKÉHO ROČNÍKU:

Creamfields na břeclavském letišti

PODÍVEJTE SE TAKÉ NA VIDEA:

Festival Creamfields v Břeclavi

SPECIÁLNÍ RUBRIKA CREAMFIELDS:

Festival Creamfields 2008