„První místo pro nás bylo velkým překvapením. Počítali jsme spíše, že budeme druzí," přiznává Mašková.

Že se objeví na mistrovství ve finále sice oba tanečníci tušili, ale mezi třemi desítkami dalších párů neměli vítězství jisté. „Obávali jsme se jednoho páru ze Zlína, který je naším velkým konkurentem. Nakonec jsme je ale porazili. Nečekali jsme to. Pocit z výhry byl úžasný," tvrdí čtrnáctiletá tanečnice.

Po čtyřech kolech, kdy musela Adriana s Michalem zatančit pět standardních tanců – od waltzu, valčíku, tanga až po foxtrot, quickstep a slowfox, zdvihli nad hlavou cenný pohár. A nedávno k němu přidali i titul juniorských vicemistrů republiky v latinskoame­rických tancích.

Mašková se tancování začala naplno věnovat až ve svých deseti letech. „Je to docela neobvyklé začít tak pozdě. Většina tanečníků začíná v mladším věku. Například můj současný partner chodíval do tanečních už od školky," přibližuje .

Nejdříve totiž mladou tanečnici zlákal tenis. „K tanci mě přivedl kamarád z tenisu," vzpomíná.

Standardní i latinskoamerické tance piluje Mašková k dokonalosti třikrát týdně. Jezdit přitom musí za partnerem až do Zlínského kraje. „Michal je z Prostějova, takže dvakrát týdně jezdím vlakem do Kromeříže a on jednou týdně do Břeclavi. Trénujeme minimálně tři hodiny, aby cesta nebyla zbytečná," říká členka břeclavského klubu Starstep.

V těchto dnech cvičí především na mistrovství v kombinaci standardních a latinskoamerických tancích. To se uskuteční již tuto sobotu v Brně. Tentokrát na oba čtrnáctileté tanečníky čeká vedle pěti standardních také pět latinskoameric­kých tanců.

„Vzhledem k tomu že jsme mistři ve standardu a vicemistři v latině, tak je pravděpodobné, že bychom se mohli umístit na předních příčkách. Ale uvidíme," usmívá se.