„Právě podle piktogramu a textové lišty na svých obrazovkách diváci snadno poznají, že se nadcházející změny na Kojálu týkají právě jich,“ potvrdil Štěpán Janda z České televize.

Šestadvacátého listopadu budou nejprve na vysílači Brno – Kojál vzájemně zaměněny vysílací kmitočty ČT1 a ČT2. Analogová Jednička se přesune z 29. na 46. kanál, Dvojka naopak z 46. na 29. kanál. „Tento zásah je nezbytný, aby na Kojálu mohlo na devětadvacátém kanálu začít od prvního prosince digitální zemské vysílání veřejnoprávního multiplexu a přitom zůstalo zachováno analogové vysílání ČT1,“ vysvětlil Janda.

Třicátého listopadu před půlnocí na vysílači Kojál definitivně skončí analogové zemské vysílání ČT2. Uvolní se tím 29. kanál, na němž pak prvního prosince začne digitální zemské vysílání všech čtyř programů České televize. Digitální signál pokryje prakticky celý Jihomoravský kraj.

Prvního prosince ráno se naplno rozjede i digitální zemské vysílání veřejnoprávního multiplexu na 29. kanálu z vysílače Mikulov – Děvín. Tento signál bude dostupný na bezmála celém Břeclavsku.