Břeclav/ Dvě stovky nových bytů s výkledem na řeku, nákupní centrum s obchodní pasáží plnou butiků, krámků a restaurací. Tak by měl do října roku 2011 vypadat areál bývalého břeclavského cukrovaru, který nyní hyzdí celé centrum města.

Nový střed Břeclavi má postavit vsetínská developerská firma Fastav. Odsouhlasili to zastupitelé města na svém posledním zasedání. Na poslední chvíli ale do hry vstoupily další firmy, které mají o projekt také zájem. „Mám dojem, že už se ani nemají o co ucházet, protože usnesení zastupitelů je poměrně zásadní krok,“ řekl místostarosta Břeclavi Pavel Dominik.

Podle jeho slov by na ostatní firmy došlo, kdyby do smlouvy o budoucí smlouvě kupní město chtělo dostat takovou podmínku, kterou by Fastav nechtěl nebo nemohl akceptovat a splnit. „ Je to ale velmi teoretické. Smlouva už je ve finále, takže si nedovedu představit podmínku, která by to mohla zhatit,“ dodal Dominik.

Fastav v areálu bývalého Kuffnerova cukrovaru z devatenáctého století plánuje vystavět jak obytnou, tak i komerční zónu. „Chceme postavit asi dvě stě bytů s výhledem na meandr Dyje. V projektu máme také sto šedesát přízemních garáží a devadesát venkovních parkovacích míst,“ představil plán Jaroslav Baláš z Fastavu.


Více zítra v Břeclavském deníku (12. prosince)