„Připravíme se tak na vystavění cyklostezky, chodníků a vysázení zeleně podél řeky Dyje. Navíc se budeme snažit získat evropské peníze na odstranění sutin v této oblasti,“ popsal místostarosta Břeclavi Luboš Krátký.

Jak dodal, radnice si od tohoto kroku slibuje oživení areálu, díky kterému by mohly o areál projevit zájem firmy, jež by se rozhodly začít s větší výstavbou. To je podle slov Krátkého ale otázka dalších jednání.

Podle informací města bude i jen odklízení nepořádku stát několik milionů korun. „Úklid toho, co do areálu navezla bývalá Domovní správa, je za téměř milion a půl. Na inženýrské sítě bychom pak potřebovali získat asi šedesát až osmdesát milionů korun. Nevíme totiž, co tam zůstalo,“ doplnil místostarosta Jaroslav Parolek.

Radnice se už také začala zabývat areálem bývalého autokempu u břeclavského zámku. Tam měl podle představ bývalého vedení vyrůst lesopark s pavilonem miniatur. „Připravujeme zpracování výběrové studie, která by vyřešila celé území od odlehčovacího ramene Dyje až po náměstí. Víme hned o několika možnostech na využití,“ nastínil Krátký s tím, že v budoucnu by se dala oblast využít jak pro ubytování, tak pro volný čas. Navíc chce město nabídnout dům v bývalém autokempu k pronájmu. Mohlo by tam tedy vzniknout občerstvení nebo třeba servis kol.