Za dva týdny. To je další termín, ve kterém by se mohli Břeclavští dozvědět, co bude dál s areálem bývalého cukrovaru. O jeho smysluplném využití se jedná léta. Zatím bezvýsledně.

Poslední srpnový den byl uzávěrkou pro zájemce o koupi nevyužité plochy „Možní kupci jsou dva. Ani jeden ale neplní naši představu na sto procent,“ přiznal místostarosta Pavel Dominik, který zasedl ve výběrové komisi.
Starosta Dymo Piškula u otevírání obálek osobně nebyl. „Dnes zasedne rada. Teprve tam se dozvím konkrétní věci. Zásadní rozhodnutí ale ještě určitě nepadne. Rozumnější bychom měli být tak za čtrnáct dní,“ řekl včera starosta.

Už v roce 2000 se přitom dnes už bývalíbřeclavští radní novinářům holedbali, že město vystaví v areálu cukrovaru pětačtyřicet bytů. Na bydlení za milion měli už čtyřiadvacet žádostí. O tři roky později nové vedení radnice prohlásilo cukrovar za budoucí nové centrum města. V roce 2004 o rozsáhlý areál projevilo zájem pět firem. O rok později se šuškalo, že tam mít prodejnu Tesco.

A nekonečný kolotoč výběrových řízení pokračuje. Zdá se, že ani poslední přání radních – začít už letos stavět a sokončit do tří let – nevyjde. Někteří lidé přitom už i sedm let čekají, že byty v cukrovaru vyrostou a oni se do nich nastěhují. „Dcera chtěla sehnat byt prostřednictvím družstva už před čtyřmi lety. Měla možnost bydlet v kasárnách, ale chtěla něco blíže do centra. A tak čeká dodnes,“ vylíčila jeden z mnoha příběhů Marie Vlašicová.
Ve hře teď zůstávají dvě firmy. O koupi areálu má zájem společnost ZFP-Nový Cukrovar a vsetínská Fastav development-AOC…

Více v Břeclavském deníku ve čtvrtek 6. září

 

Dřívější informace:

Firma odstoupila kvůli diskriminaci