H.R.S. má za to, že podmínky soutěže jsou nastavené tak, aby uspěla jediná společnost. „Podle stávajících podmínek se procesu může zúčastnit jedině společnost F&K&B, případně společnosti na ni personálně navázané,“ vyjádřili lidé z H.R.S. ve svém prohlášení.
Zástupce společnosti Jiří Vlk dodal, že diskriminační je podle něj především příliš krátká doba na zpracování projektu, které navíc vyjde navrhovatele příliš draho. „Podrobný projekt vyjde na třicet milionů a máme ho mít hotový za měsíc,“ tvrdí. Jediná F&K&B už má přitom podle něj projekt hotový. „Investice do projektu se vyplatí jedině tomu, kdo má jistotu, že se stane vítězem,“ naráží na tuto skutečnost prohlášení společnosti.

Starosta Břeclavi Dymo Piškula takové nařčení odmítá. „Netuším, jak pan Vlk přišel na termín jednoho měsíce. Rada schválila čtyřměsíční lhůtu. Žádná z přihlášených společností ale ještě přesné podmínky do rukou nedostala. Nevím tedy, z čeho společnost H.R.S. vychází,“ uvedl starosta.
Přísné podmínky výběru investora jsou podle něj na místě. „Město chce mít jistotu, že pozemky nezůstanou ležet ladem. Že firma, která se přihlásí, má o ně opravdový zájem a svůj záměr dotáhne co nejdříve do konce,“ vysvětlil Piškula.

Ve hře byli podle Piškuly zatím tři zájemci. Vedle odstupující H.R.S. to má být akciová společnost ZFP jako investor projektu, se kterým vytáhla do boje stavební firma F&K&B. Třetího v soutěži starosta tají.
Předseda představenstva ZFP a zároveň hlavní akcionář společnosti F&K&B Vladimír Poliak se včera k situaci kolem cukrovaru nevyjádřil. Nezvedal telefon. „Bohužel ho neseženete, odcestoval do Afriky,“ sdělila recepční firmy ZFP.