„Myšlenka zbudovat takové hřiště je asi dva tři roky stará. Tehdy za námi přišli šestnácti až sedmnáctiletí mladíci s tím, že by v obci o něco podobného měli zájem. Zatím se nám projekt uskutečnit nepodařilo. O dotaci jsme požádali v minulosti několikrát, ale nezískali jsme ji. Uvidíme, jak tomu bude nyní,“ řekl tamní starosta Vladimír Drbola. Hřiště má vyrůst v klidové zóně u rybníka na okraji Staroviček.

Podobné cvičiště by ve své obci uvítal i Viktor Foukal z nedalekých Rakvic. „Divím se, že ještě něco takového nemáme. I když jsem slyšel, že se snad letos má něco dít v našem hojně navštěvovaném a zanedbaném parku. Tak se možná dočkáme. Osobně bych takové hřiště asi moc nevyužil, jelikož mám raději zvedání činek. Ale cvičení a pohyb na čerstvém vzduchu je vhodný třeba i pro děti," řekl.

Loni v září vzniklo workoutové hřiště i v Pohořelicích. Na hrazdě, žebřinách nebo bradlech si mohou zacvičit sportovní nadšenci v Šumické ulici. Hřiště je tam volně přístupné. „Náklady na stavbu byly okolo čtyř set tisíc korun,“ přiblížil tehdy starosta Miroslav Novák.