Než se dopracovali k cíli, museli zvládnout tři hlavní disciplíny: stopu, poslušnost a obranu. „První den večer jsme losovali startovní čísla. Měl jsem šťastnou ruku. Vylosoval jsem číslo jednatřicet, což znamenalo, že na stopu jsme nastupovali druhý den dopoledne a do dalších kol až o den později," vypráví člen kynologického klubu v Kosticích.

Po uvedení na stopu Cyclon předvedl bezchybné sledování cizí stopy s přesným a rychlým označením předmětů. „Za tento výkon jsme obdrželi plných sto bodů ze sta možných. Naše stopa byla vyhlášená jako nejlepší stopa šampionátu," neskrývá radost majitel Belgického ovčáka.

Dalších devadesát bodů k tomu přidali po za dobrou poslušnost. „Byla jen s drobnými chybami," říká Šesták, který se výcviku psů věnuje už od svých čtrnácti let.

Zádrhel přišel až v posledním kole. „Při obraně předvedl Cyclon rychlou, razantní a nekompromisní obranu. Do ochranného rukávu se ovšem tak zakousl, že se mu ve dvou případech nechtělo figuranta pustit. Tahle hrubá chyba znamenala šest bodů dolů. Nešťastné pouštění nás stálo celkové vítězství na mistrovství. Nakonec jsme obsadili i tak hezké konečné sedmé místo," zmiňuje další úspěch nadšený cvičitel.