Letos už od něj ovšem na recepci kempu, který patří obci Pasohlávky, požadovali plné vstupné. To činí v sezoně padesát korun, mimo ni pak polovinu. „Nestydíte se za svou hamižnost? Opravdu jste na tom s hospodařením tak špatně, že Vás ‚vytrhne' vstupné od cyklistů, kteří chtějí jen projet?" píše Bubeník a žádá o opětovné umožnění průjezdu na časový lístek.

Místostarostka Pasohlávek Alena Mandáková přiznala, že takovou variantu už na dozorčí radě řešili. Komplikací je ale letošní přechod na elektronickou evidenci návštěvníků kempu. „Když se vrátíme k papírovým lístkům, bude to krok zpátky. A s nástupem elektronické evidence tržeb to bude ještě složitější," upozornila Mandáková.

PRO VŠECHNY STEJNĚ

Podle slov místostarostky nyní vedení obce zvažuje všechna pro a proti a hledá řešení pro další sezonu. „Není pravda, že bychom tady cyklisty nechtěli, naopak je preferujeme. Pravidla ale musí být nastavená pro všechny stejně spravedlivě. Kemp je velký, jak zajistíme, že cyklista v něm nezůstane a nevyužije služby, za které ostatní platí? Například sprchy?" argumentovala Mandáková. A připomněla, že ke změně průjezdu kempem Pasohlávečtí přistoupili až po otevření nové cyklostezky nad aqualandem.

Pro tu ovšem nemá Bubeník, který na kole kolem Pasohlávek s rodinou donedávna rád jezdil, jediné vlídné slovo. Píše o betonové lobby a zbytečném převýšení. „Zkusila jste se projet po té šílenosti, kterou drze nazýváte ‚nová cyklostezka nad aqualandem'? oslovil ve své stížnosti pasohláveckou starostku Martinu Dominovou, která je ovšem celý tento týden mimo úřad.

Její zástupkyně ale kroutí hlavou. „Ano, je tam zvlněný terén, ale cyklostezky přece nevedou jenom po rovině. Stačí si zajet třeba na Znojemsko. Nevím, jestli je to opodstatněná připomínka," reagovala Mandáková.

Snaha „vyhnat" cyklisty mimo kemp se nezamlouvá ani cyklistickému nadšenci z Břeclavi Petru Hynkovi. „Není to úplně šťastné řešení. Navrhoval bych za průjezd v sezoně třeba symbolickou dvacetikorunu, já osobně ji rád zaplatím. Kemp je pro cyklisty ideálním místem například ke koupi občerstvení, v okolí podobných možností mnoho není," řekl Hynek.