V sobotu se před desátou hodinou dopoledne sešla většina účastníků u poštorenského kostela. Po vyzvednutí cyklopasů se pak rozjížděli do okolí. Do speciálního pasu získávali v průběhu cesty razítka z kontrolních míst. V závěru celého dne pak mohli vyhrát zajímavé ceny.

„Cyklopas jsme vydali asi tisícovce zájemců. Loni jich bylo asi o tři sta víc, ale jelikož letos nebylo moc hezky, je to tak akorát,“ řekl pořadatel Petr Hynek z Liechtenstein Area Agency. Podle něj se návštěvníkům líbilo především tam, kde bylo víno. Ale nadšení byli i z prostředí a památek. Na akci totiž zavítali lidé z celé republiky, ale i několik zahraničních hostů.

I letos měli cyklisté na výběr ze dvou tras. Kratší, dlouhá patnáct kilometrů, vedla na Pohansko. Delší, dvaačtyřicetikilometrová, představila krásy velké části Lednicko–valtického areálu. Na menší výlet se vydal i populární Josef Zimovčák na svém vysokém speciálu.

Novinkou na delší trase bylo otevření takzvaného Žabího sklepa ve valtickém zámeckém parku. Další netradiční zastávkou byl kemp Apollo, kde se konala výstava vín Lednicko–valtického areálu. Lidé, kteří dorazili nejen na kolech, mohli ochutnat na šest set vzorků vín.

Pořadatelé se dočkali i pochvaly od Nadace Partnerství. „Chtějí příště přivézt pořadatele podobných akcí, aby se podívali, jak to pořádáme my,“ pochlubil se Hynek. Jak dodal, nadace byla spokojená nejen se značením cyklotras, ale i s doprovodným programem. Ten vrcholil odpoledne v břeclavském kempu, kde byl cíl obou tras.