Peníze pomohou handicapovaným lidem, kteří by se chtěli věnovat cyklistice, ale nemají peníze na potřebné vybavení. „Celkovou vyježděnou částku věnuje Birell na pořízení vybavení pro handicapované," sdělila za organizátory Kateřina Krásová.

Zastávka na Břeclavsku byla součástí celorepublikového projektu. Dosud jej cyklisté pouhou jízdou podpořili více než 240 tisíci korun.

Patronem projektu je paralympijský šampion Jiří Ježek. Ten již dříve poděkoval i organizátorům akce za to, že podporují lidi, kteří milují cyklistiku, ale nemohou se jí věnovat. „Pojďme společně vyjezdit co nejvyšší částku a vrátit je zpět do sedla," vyzval paralympijský vítěz Ježek.

Osvěžení u brány

Co se v praxi stane s výtěžkem? Jak se nechali slyšet zástupci projektu, částku věnuje Birell na nákup cyklistického vybavení, například handbiku, pro handicapované osoby. Díky speciálnímu kolu dostanou šanci znovu se věnovat cyklistice. Speciální brána, u které se cyklisté také osvěží nealkoholickým pivem, o prázdninách putuje po cyklostezkách v celé republice.