Na hřišti za vranovickou sokolovnou, kde se akce koná, vystoupí mimo jiné dětské domácí soubory. Zájemci se budou moci projet v kočáře taženém koňským povozem, pro děti je připravený skákohrad nebo pouštění draků na fotbalovém hřišti.

„Pro dospělé se bude točit pivo nebo mohou koštovat víno ve vinotéce vranovických vinařů. K zakousnutí budou zabijačkové a grilované speciality pro skromnější strávníky namažou tamní hostitelé i chleba se sádlem a s cibulí," vyjmenovala Dagmar Humpolíková ze spolupořádající vranovické radnice.

Příležitostí k redukci nabraných kalorií bude návštěva nové venkovní posilovny, která se nachází v sousedství fotbalového hřiště nebo projížďka po připravených cyklistických trasách. Náročnější, asi čtrnáctikilometrový okruh povede kolem řeky Svratky do Uherčic a Knížecím lesem zpět do Vranovic. Malý okruh pak nabídne zajímavosti Vranovic.

Na společné setkání cyklistů vyjedou organizované pelotony ze dvou tradičních míst – Brna a z Hevlína. Start od brněnské haly Rondo je plánovaný na devátou hodinu ráno, z hevlínské návsi se odjíždí v půl deváté. Trasa vede přes Jevišovku, Nový Přerov, Novosedly, Brod nad Dyjí, Pasohlávky a Ivaň.

Zájemci mohou použít i vlakovou přepravu z Brna do Vranovic. Vlaky odjíždí vždy deset minut po celé hodině.

Program na sokolském hřišti ve Vranovicích začne půl hodiny před polednem a potrvá až do pěti hodin v podvečer.