Uskladnit si třeba zimní pneumatiky na pár měsíců výhodně jen za deset korun? Proč ne. Cykloboxy poblíž hustopečského autobusového a vlakového nádraží začali mnozí lidé využívat ne k dočasnému uzamčení zavazadel nebo jízdních kol, ale jako lacinou alternativu k drahému pronájmu sklepních kójí. Protože tak zcela pozbyly svého původního účelu, řeší nyní na radnici, co si s nimi vlastně počít.

Deníku to prozradila starostka města Hana Potměšilová. „S cykloboxy trošku bojujeme, moc se nám neosvědčily. Jsou na klíček, do zámku vložíte desetikorunu a box si uzamknete. No a dokud si svoje věci nevyzvednete, tak tam zůstanou. A v tom je právě ta potíž. Lidé si z cykloboxů začali dělat skladiště. Protože jsou poměrně velké, odložili si do nich třeba na půl roku zimní pneumatiky,“ popsala starostka.

Krajští silničáři opraví průjezd Hustopečemi ve směru na Strachotín.
Konec tankodromu v Hustopečích. Oprava silnice vyjde na jednadvacet milionů

Osmnáct dřevěných boxů je tak nyní mimo provoz. „Nemáme k nim klíče, jen ty náhradní. Máme je u strážníků. Jsme si vědomí, že za chvíli začne cyklistická sezona, uhánějí nás už i místní, kteří cykloboxy využívali tak, jak měli. Budeme s tím muset něco udělat,“ povzdechla si Potměšilová.

Zdroj: Deník/Iva Haghofer

První na řadě bude nejspíš provozní řád. Ten by mohl upravovat třeba to, na jak dlouho si lidé smějí svoje zavazadla či jízdní kola uschovat. V plánu je taky kamera, která bude prostor u boxů snímat. „Pod kamerami máme jak prostor kolem obchodního domu Coop Jednota, tak i nádraží. Funkční není právě jen tato jediná kamera,“ zmínila starostka.

Mandloňový sad nad Hustopečemi je v plném květu. Letos vykvetly mandloně zhruba o čtrnáct dní dříve, než bývá zvykem. A to ve středu 6. března.
Je to tady. Mandloně v Hustopečích rozkvetly. Čtrnáct dnů před slavnostmi

Cykloboxy v Hustopečích instalovala specializovaná firma před pár lety. „Byly součástí dotačního titulu společně s parkovacími místy P+R. Mysleli jsme si, že lidé budou ukáznění a šťastní, že něco podobného u nádraží mají. Ale spletli jsme se. Účel zkrátka neplní. A nejen u nás. Vím, že podobné těžkosti s nimi řeší například i v Židlochovicích,“ naznačila Potměšilová.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Konec tankodromu v Hustopečích. Oprava silnice vyjde na jednadvacet milionů

Zdroj: Deník/Iva Haghofer