Svůj strom si přijeli do úseku dálkové cyklotrasy Greenways z Prahy do Vídně vysadit ti, kteří ho adoptovali prostřednictvím projektu „Adoptuj strom!“ pořádaného Nadací Partnerství.

„Stromy osobně vysadilo třináct jednotlivců či rodin z celkem pětatřiceti osob, které se rozhodli pro adopci od letošního jara. Na zasazení slivoní přispělo i 256 běžců Pratur International Marathon z šestatřiceti zemí, které přidali ke startovnému dvě stě korun,“ vysvětlila Jana Dlasková z Nadace Partnerství.

Do Nového Přerova se i s přítelkyní a dvěma psy vypravil také Bořek Slezáček. „Tento projekt je mi sympatický, takže jsem se přijel kouknout,“ vysvětlil někdejší moderátor předtím, než se také pustil do sazení stromu.

„Devět set metrů dlouhá alej složená z ovocných druhů je součástí našich snah o návrat původních druhů dřevin do krajiny, zvýšení jejich ekologických funkcí i ochranu proti erozi půdy,“ uvedla starostka Nového Přerova Milada Popelářová.

Podle starostky mohou stromy zvýšit atraktivitu prostředí pro turisty a cyklisty, kterým budou poskytovat stín. Obec plánuje následné doplnění stezky o cyklistické odpočívadlo.