Podle Juraje Flamika ze spolupořádající Nadace partnerství se sobotního výletu zúčastnil rekordní počet cyklistů. „Podle počtu vydaných startovních pasů jelo asi pět set lidí. Předchozí nejpočetnější akce měly kolem čtyř set účastníků,“ srovnával.

Raritou mezi cyklisty byla rozhodně Jaroslava Zigáčková z Hodonína. Ta se totiž na nejkratší pětadvacetikilometrovou trasu vydala na invalidním vozíku. „Bylo to perfektní, jen mi na cyklotrase chybí víc odpočinkových míst,“ uvedla po dojezdu do Mikulova
A pochválila ohleduplné chování cyklistů i Rakušanů. „V jednom rakouském městečku jsem měla problém, zastavila jsem u nějakého domu a jeho obyvatelé mi ochotně poskytli pomoc. Opravdu jsem se dnes setkávala pouze s dobrými lidmi,“ řekla potěšeně.

Výlet, který pořádal Český rozhlas Brno, Nadace partnerství a město Mikulov, přiblížil cyklistům zajímavá místa moravsko-rakouského příhraničí. Na každé ze tří tras bylo pro účastníky připraveno několik zastávkových míst, a to historických nebo přírodních památek a také sklepů vinařů. Odpoledne pak na mikulovském náměstí začal bohatý kulturní program a losování startovních pasů, které mohli cyklisté proměnit za zajímavé ceny.

„Tentokrát jsme výlet pořádali s městem Mikulov a organizační zázemí bylo opravdu perfektně zvládnuté. Účast byla výborná, počasí pěkné a trasa přes Rakousko zajímavá. Jsou odtud nádherné pohledy zpátky domů. Služby byly také na úrovni, takže si myslím, že lidé mohli být spokojení. A také tak vypadali,“ bilancoval Flamik

Jak dodal, jediný problém vznikl v Hlohovci, kde někdo odstranil značení připravené trasy.