Nový povrch bude mít silnice zhruba od místní čerpací stanice dál ve směru na Starovičky. Momentálně je už uzavřená polovina kruhového objezdu. „Loni jsme skončili právě u benzínové pumpy před kruhovým objezdem. Zhruba od tohoto místa budeme letos pokračovat na asi třináct set metrů dlouhém úseku,“ potvrdil Libor Olšák, vedoucí investičního úseku oblasti Jih krajské Správy a údržby silnic.

Povrch kruhového objezdu se bude opravovat celý vždy na poloviny. Provoz v místě řídí semafory. „Jakmile se přesuneme na polovinu blíže k obci Rakvice, budeme nucení cestu na pár dní uzavřít. Do Rakvic a z Rakvic tak přes kruhový objezd nebude možné dva tři dny projíždět. Objízdná trasa bude vedená přes Zaječí a Podivín,“ upozornil Olšák s tím, že opravy spolknou na šestnáct milionů korun.

Zdroj: Deník/Iva Haghofer

Přestože je dopravní omezení vydané až do šestadvacátého září, silničáři předpokládají, že budou hotoví o pár dní dříve. Možná už v polovině měsíce. „Kruhový objezd čeká jen frézování a nové kryty. Kdežto na zbytek, tedy asi kilometrový úsek, je připravená recyklace za horka. Začneme s tím v srpnu. Na silnici pak přibudou dvě vrstvy asfaltu v obou směrech,“ přiblížil Olšák.

Silnice uzavřená nebude. Provoz zde bude totiž vedený kyvadlově vždy jedním pruhem.

V oboře Soutok je hned několik bambusových polí. Pochutnává si na nich zvěř.
VIDEO: Bambus na Soutoku? Podívejte se, jak se v oboře daří exotickým druhům

Tato oprava přitom u Rakvic není jedinou, na které krajští silničáři momentálně pracují. Kompletně nový bude do konce roku most přes dálnici D2, který spojuje Rakvice s Velkými Pavlovicemi a Velkými Bílovicemi. Z mostu zbude jen nosná konstrukce a krajští silničáři, kteří akci v pondělí 5. června odstartovali, budou obnovovat celý jeho svršek. Dokončení náročné opravy, která spolkne třináct milionů korun bez daně, očekávají v listopadu.

Nejvíce potíží mají kvůli této uzavírce zemědělci, a především vinaři. Rekonstrukce se totiž protáhne i přes vinobraní. Řidiči mířící na Trkmansko si tak namísto tří nadjedou rovných třináct kilometrů.

„Víme, že to nebude nic příjemného, bohužel to však jinak není možné. Musejí využívat objízdných tras přes Velké Pavlovice nebo přes Velké Bílovice. Částečná uzavírka mostu při takové opravě není myslitelná,“ zdůraznil už před časem pro Deník Olšák.