Večer zahájí vystoupení Mikulovského salonního orchestru. Ples se však nebude unášet jen na vlnách Straussova valčíku Na krásném modrém Dunaji.

O hudbu se postará Fordance Orchestra a také smyčcové uskupení Unique Quartet, které spolupracovalo s hvězdami, jako je Dara Rolins nebo Ewa Farna. Poslední lednovou sobotu zahraje i variace na popové a rockové hity.

Divadelní spolek bratří Mrštíků v Boleradicích pořádá první sobotu v únoru divadelní bál s podtitulem Stará láska nerezaví. „Ples nabídne také ukázku scénického tance s názvem Lvi salonů, kde vystoupí dámy v elegantních charlestonkách v doprovodu jednoho světáka,“ zmínila Iva Kahounová.

Ilustrační foto
Otužilci se ponoří do ledové vody, potom si dají teplý čaj s cukrovím

Trendem v regionu se stávají vinařské bály. Na vrchol sezony připravují v mikulovském hotelu Volarik druhý ročník plesu plného vína. Zábavu návštěvníkům zpestří pokus o rekord v tahání vína koštýřem o objemu půldruhého litru. „Naplnění se loni povedlo za 4,3 sekundy,“ připomněla za organizátory Aneta Kárná.

Stylový ples pod záštitou skupiny Volarik Capital se ponese v duchu nejen dobrého vína, ale i gurmánských zážitků. Lidé se mohou těšit na čtyřchodové degustační menu inspirované rokem ve vinohradu.

Vinařský ples letos pořádá také spolek Velkobílovičtí vinaři nebo Vinařské bratrstvo v Hustopečích.

Na Břeclavsku nebude chybět ani série krojovaných plesů. Už tuto sobotu se o zábavu v Kosticích postará známá dechová hudba Túfaranka ze Šakvic. „Při předtančení stárků a stárek uvidí lidé v sokolovně Moravskou besedu,“ pozvali zástupci místního slováckého krúžku. Veselé tóny muzikantů z Túfaranky zůstanou na Podluží i následující sobotu. Díky plesu folkloristů v Lanžhotě.

Na třetí lednovou sobotu pak chystají krojový ples Tvrdoničtí. „K tanci a poslechu zahraje dechová hudba Vacenovjáci,“ přiblížila Zdena Šlichtová z obecního úřadu.

Ilustrační foto.
Vinaři v roce 2018 zaváleli. Získali přes 900 medailí