„Dveře školy se pro zájemce o prohlídku otevřou v devět hodin ráno. Program potrvá až do sedmnácté hodiny. K nahlédnutí budou všechny učebny. Do každé z nich jsme přichystali nějakou expozici předmětů a dokumentů z historie školy. Pochlubíme se třeba úspěchy a výtvory žáků, fotodokumentací školní budovy, tříd, žáků nebo videozáznamy různých akcí školy,“ uvedl ředitel Gymnázia T. G. Masaryka Jan Sedláček.

Návštěvníci se mají opravdu na co těšit. K vidění jistě budou i medaile z mistrovství světa v záznamu a zpracování textů. „Psaní na klávesnici je jedním z volitelných předmětů, o které mají žáci velký zájem. Na nedávném mistrovství světa v Pekingu získali reprezentanti našeho gymnázia jednu zlatou, jednu stříbrnou a tři bronzové medaile,“ chválí chlouby své školy ředitel.

Prohlídkami však dnešní program nekončí. Ve Vánočním turnaji se utkají florbalisté středních škol z Hustopečí, Klobouk u Brna a Velkých Pavlovic. I bývalí učitelé gymnázia přijedou na společné setkání se zástupci města.

Největší narozeninový dárek, který škola brzo dostane, je nová tělocvična. O její výstavbu po mnoho let usilovalo několik generací ředitelů. Až ve čtvrtek se podařilo ji uskutečnit. „Stavbu za dvacet šest milionů korun zaplatil zřizovatel školy, Jihomoravský kraj. V současné době se již dokončují práce na interiéru a vybavení tělocvičny. Žáci si ji budou moci vyzkoušet od začátku druhého pololetí,“ prozrazuje Sedláček, který na škole působí již třicet devět let.

Hustopečské gymnázium oslaví devadesátiny

Týden oslav žákům přinesl celou řadu zajímavých aktivit. V pondělí soutěžili v recitaci, ve středu si v kostele svatého Václava a svaté Anežky České vyslechli Vánoční koncert Tria Musica animae a Žesťového kvinteta. Ve čtvrtek odborná porota vyhlásila výsledky literární soutěže na téma Žít svůj sen. Ocenění studenti pak svá díla přečetli spolužákům.

Škola, která se pyšní především pestrou skladbou nepovinných a volitelných předmětů, byla založena jako soukromé reálné gymnázium v roce 1919. V roce 1921 se stalo státní školou. V současnosti jej navštěvuje tři sta třiatřicet žáků ve dvanácti třídách.

PETR KLUSKA