„Tentokrát oprášíme staré šlágry, ale kdo by čekal Sázky a dostihy, bude překvapen. Matadory mezi deskovkami jsou Osadníci z Katanu, Carcassone, Niagára, Antivirus, Ubongo, Bang!, Dominion, Dračí srdce i Maršál a špion," vyjmenoval Michal Žovinec z pořádajícího mikulovského spolku 7 DNÍ.

Dospívající chlapci si najdou své v bitkách mimozemšťanů nebo boji se zločinem. „Pro nejmenší máme krásné motivované pohádkové hry, třeba sbírání perníčků na chaloupce u ježibaby, prchající myšky před hladovou kočkou nebo příběhové Story Cubes," lákal vedoucí Klubu deskových her. Zároveň zve zájemce, aby si přišli vyzkoušet nové hry, zažít bezpečná dobrodružství, pobavit se a žasnout.

Rébusy i karty

Den s nepřeberným množstvím deskovek pro všechny věkové kategorie i zkušenostní úrovně vypukne v Mikulově v neděli od jedné do pěti hodin odpoledne.

„Hry budou také pro jednotlivce, kteří si rádi lámou hlavu nad rébusy, pro dvojice nebo pro celé skupiny. Ať už karetní, deskové, zábavné, tak i postřehové," objasnil Žovinec. Účastníci se mohou těšit na drobné občerstvení.