V tom nejlepším světle se chtěl včera v Hustopečích představit Břeclavský deník na akci Den s Deníkem. A také pomoci řešit problémy, které Hustopečské trápí.

Na náměstí se redaktoři snažili dokázat, že jim Hustopečští nejsou lhostejní. Proto na připravené pódium pozvali také radní Ludmilu Herzánovou, která zastupovala zaneprázdněného starostu. A ochotně odpovídala na všetečné otázky krajského šéfredaktora Deníku Pavla Macků i šéfredaktora Břeclavského deníku Michala Šupálka. Prostor pro své dotazy ale dostali i Hustopečští.

„Myslím, že budu mluvit za většinu maminek, když se zeptám, kdy bude hotový tak dlouho slibovaný chodník k Penny Marketu? Je to tam skutečně hrozné, s kočárkem, na kole nebo na vozíčku se tam dá jet jen velice těžko,“ dožadovala se odpovědi například domácí Lenka Rybníčková.

Radní se však nedala a hustopečským maminkám slíbila brzkou nápravu palčivého problému. „Vím o tom. Zádrhel byl v tom, že se město nemohlo s bývalým vedením marketu domluvit. Teď je ale všechno na nejlepší cestě. Město tam plánuje proinvestovat padesát tisíc, stejnou částku pak slíbil Penny Market,“ upokojila tazatelku Herzánová.

Další dotaz pak směřoval k novému památníku prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. „Chtěla bych vědět, proč jste vybrali zrovna takový ošklivý návrh, když jich bylo víc,“ zajímala se jedna z přítomných.

Radní to ale nezaskočilo. „Návrhy dlouho ležely ve výstavní síni v domě U Synků, kde si je mohli všichni dobře prohlédnout a říct na ně svůj názor. Proti tomuto návrhu nikdo nic neměl. Pak zasedla šestičlenná komise a rozhodla,“ snažila se vysvětlit Herzánová. „Není to jen rezavá deska, jak jsem od někoho slyšela. Je patinovaná a ve tmě prosvěcuje iniciály TGM,“ dodala.

Hustopečské ale pálí také problém s psími výkaly. „Dříve byly Hustopeče městem vína, teď jsou plné psích exkrementů,“ glosoval pán v šedé bundě. „Obávám se, že to je víc na svědomí majitelů pejsků, protože nám se jen zřídka podaří někoho chytit za rukáv a dokázat mu to,“ pokrčila rameny radní města.

Den s Deníkem ale kromě možnosti zeptat se hustopečské radní přinesl také spoustu zábavy pro malé i velké. Své umění předvedli členové taneční akademie Mighty shake ze Zastávky u Brna i roztomilé mažoretky z Hustopečí. Všichni si mohli také poměřit na atrakci Radar gate, jakou rychlostí kopnou míč do nafukovací brány. Na děti navíc čekaly balónky.