„Na autobusovém nádraží je hrozný nepořádek. Nástupiště jsou celá poplivaná. Mohli bychom soutěžit o titul nejšpinavější město. Zdá se mi, že za těch dvaapadesát let, co tu žiji, se nic zásadně nezměnilo,“ pustila do starosty s vervou jedna z místních. Ten ji ale ubezpečil že městští strážníci místo kontrolují. „Policisté už několik výrostků zadrželi a předali rodičům. Je ale na každém, aby své děti naučil slušnosti,“ uvedl Kuchynka.

Na otázku, která se týkala rekonstrukce silnic a chodníků, starosta neváhal Hustopečským slíbit, že se nových komunikací už brzo dočkají. „Plánujeme proinvestovat desítky milionů na opravu silnic a chodníků. Víme, že to místní trápí, proto už čekáme jen na dokončení výstavby kanalizace. Bude to co nejdřív,“ slíbil.

Kromě příchozích se do starosty obul také brněnský šéfredaktor Pavel Macků, který na Den s Deníkem přijel představit jeho novou podobu. „V anketě, kterou redaktoři Deníku dělali mezi Hustopečskými, vyšlo najevo, že je trápí také nedostatek parkovacích míst. Co s tím bude radnice dělat?“ zajímal se . „ Město nebylo stavěno na takové množství aut, jaké nyní jezdí. Už teď máme prostředky, abychom začali stavět parkoviště na sídlišti Větrná. Tam je problém nejpalčivější,“ řekl starosta.

Jak včera Kuchynka prozradil, radnice plánuje dát dětem dárek k Mezinárodnímu dni dětí. Za tři sta tisíc pro ně nechá vybudovat nové hřiště.
V rámci Dne s Deníkem se mohli příchozí také zdarma občerstvit, bezplatně si objednat Deník na čtrnáct dní nebo si vyzkoušet sílu svého kopu na atrakci Radar gate. Jednomu z odvážných se podařilo překonat dosavadní rekord. Míč kopl do sítě rychlostí šedesát čtyři kilometrů v hodině.