„Schází tady bankomat, ale nechtějí ho udělat,“ postěžovala si čtyřiačtyřicetiletá laborantka Lydie Damborská. Stejného názoru byl i sedmačtyřicetiletý dělník Petr Vavrik, který zmínil také druhý největší nedostatek. „V Kloboukách není bankomat a koupaliště,“ uvedl.
Místní si na radnici na chybějící bankomat stěžovali už v minulosti. Problém byl ale v tom, že zastupitelé nechtěli zrušit jedno pracovní místo, které by bankomat nahradil. Navíc se obávali, že by se v Kloboukách nesešlo dostatečné množství výběrů.

Redaktoři Deníku to ale dokázali změnit. Starosta Zdeněk Bobek na včerejším Dnu s deníkem totiž slíbil, že bankomat bude v Kloboukách už brzy. „Půjde o typ bankomatu, v němž budou zastoupeny všechny větší bankovní pobočky. Vybírat z něho peníze bude možné za běžné poplatky,“ upřesnil starosta.
Druhým problémem, který se v letošních horkých dnech stává o to palčivějším, je chybějící koupaliště. Starosta potvrdil informaci Deníku, že se v Kloboukách chystá výstavba venkovního bazénu s termální vodou. „Pokud najdeme vhodného investora, měl by být hotový do dvou let,“ slíbil starosta.
Klobučtí postrádají také veřejné záchodky na náměstí. „Rozhodně chybí veřejné záchodky. Turisté nebo rodiny s dětmi nemají kam jít,“ popsal třicetiletý Robrt Huk, který je momentálně na rodičovské dovolené. Stejného názoru je i sedmadvacetiletý truhlář David Vlasák.

Na dotaz šéfredaktora břeclavské redakce Michala Šupálka starosta Klobouk odpověděl: „Rekonstrukci náměstí máme v plánu už delší dobu. Postavení veřejných záchodků bude její součástí. S přestavbou začneme už brzy. Místní si ale musí uvědomit, že provoz záchodků nebude levnou záležitostí,“ uvedl strarosta.

Kromě řešení aktuálních problémů v Kloboukách se Den s deníkem nesl v atmosféře pohodového odpoledne. Přispěla k tomu také dechová hudba místní umělecké školy a cimbálová muzika Primáš. Pro návštěvníky bylo připraveno pohoštění, drobné dárky a soutěže.