Vágnerová z břeclavské prodejny zdravé výživy Zelený anděl je za to ráda. „Minulý rok jsem byla nadšená, že se v Břeclavi něco takového děje. Letos na jaře jsem zaslechla, že není jisté, zda akce bude. Hned jsem poslala na městský úřad dopis, že bych byla ráda, kdyby se Slavnosti rajčat opakovaly. I organizátorovi jsem nabízela svou pomoc," říká Vágnerová.

Sama v minulosti hodně cestovala a viděla spoustu dýňových, česnekových či mrkvových akcí. Rajčatová slavnost je ale podle ní v České republice originální. „Jde 
o regionální potravinu. Zatím jsem neslyšela, že by takové slavnosti někde byly. Tím, že se konají mezi starými domy, mají zvláštní kouzelnou atmosféru," míní žena.

Vágnerová nabízela návštěvníkům ve svém stánku pouze výrobky, které obsahují rajčata. Navíc čistě přírodní, bez éček a chemie. Široký sortiment od kečupů až po proteinové tyčinky slavil úspěch. „Loni byl velký zájem o sušená rajčata, třeba solená mořskou solí. Tento rok vedou spíše křupinky nebo hotové výrobky. Jde hlavně o spotřebu přímo na místě. Návštěvníci chtějí rajčatové jídlo hned ochutnat," všímá si Vágnerová.

Rajčata jsou její oblíbenou potravinou. Jí je skoro každý den a dává je téměř do každého jídla. S manželem mají na zahradě malou rajčatovou plantáž. „Máme biorajčata bez chemie, sami si je pěstujeme. Děláme je sušené, nasladko, naslano nebo v oleji. Třeba pomazánky se snažíme i zavařovat, aby vydržely co nejdéle. Určitě denně sníme kilo až dvě rajčat," směje se Vágnerová.

Rajčatové slavnosti mohou podle ní přispět k větší konzumaci rajčat. „Lidé si v poslední době uvědomují, že je třeba myslet i na zdraví, léky všechno nespraví. Zeleninu 
a ovoce je dobré konzumovat ve větším množství, na což se často zapomíná," upozorňuje Břeclavanka.

MICHAL HRABAL