V učebně Centra ekologické výchovy Pálava čekala na příchozí široká škála her od těch nejlehčích, určených pro malé děti, až po složité strategické. Pravidla, čítající až desítky stránek, měl nastudované vedoucí klubu Michal Žovinec a jeho přátelé. Ti provázeli zájemce fascinujícím světem „deskovek“, který ale může nováčky i trochu děsit.

„Připravili jsme si na tento den čtyřicet her, z toho devatenáct zdarma zapůjčila firma Corfix. Rodičům s dětmi jsme nabízeli jednodušší hry typu Želví závody, …ty krávo! nebo Niagára. Hráči ve školním věku dávali přednost hrám Balone, Blafuj či Sabotér a dospělí, kteří hrají již několik let, si rádi vyzkoušeli Eketorp, Caribic a Bang!“ popsal vedoucí klubu deskových her.

„Nejvíc se mi líbily diamanty,“ shodly se nejmladší hráčky dne – čtyřletá Anežka a pětiletá Ilonka. Hra Niagára, kde bylo cílem nasbírat co nejvíce třpytivých kamínků a na lodičkách je odvézt daleko od vodopádu, ale zaujala všechny věkové kategorie.

„Deskové hry nejsou jen pro děti nebo studenty, do klubu může přijít kdokoliv, koho zajímají a baví,“ zve Žovinec.

Další akcí, kterou občanské sdružení 7 dní připravuje, je Zimní přikrmování ptáčků určené pro školáky a rodiče s dětmi. Je na programu v neděli sedmého února od dvou hodin odpoledne v Centru ekologické výchovy Pálava.

JIŘINA FALKOVÁ