„S hipoterapií jsme začali už asi před třemi lety. Jedná se o rehabilitační metodu, která jízdou na koni pomáhá dětem posilovat jejich tělo,“ popisuje Tomáš Hlavenka z jezdeckého klubu.

Na koních jezdí pravidelně asi dvanáct dětí se zdravotním postižením ze stacionáře Biliculum. „Jde o ty děti, kterým rehabilitaci doporučil jejich lékař. Při jízdě dětem pomáhá rehabilitační sestra, dvě pracovnice sociální péče a dva lidé, kteří se starají o koně,“ upřesňuje Hlavenka.

Podle jeho slov se žádné z dětí na koni nebojí. „Tak v pětadevadesáti procentech jsou děti z jízdy na koni nadšené. Někdy přijdou už se špatnou náladou, ale většinou je to vždycky potěší,“ dodává.

Krytá jízdárna se v areálu stájí Hlavenka stavěla už od loňského jara. Díky dotacím Jihomoravského kraje a Mikulova získal jezdecký klub také automatickou závlahu. Tu zaměstnanci využijí ke kropení dvou kolbišť i nové jízdárny. Naplánovaná je i obnova pískových povrchů jízdáren. Kromě hipoterapie využívají děti z mikulovského Bilicula i canisterapii se psy