„Jsem rád, že se nám podařilo během posledních dvou let vybudovat již čtvrté dětské hřiště. K jeho výstavbě značně pomohla podpora Nadace ČEZ, a to dvěma sty tisíci korunami. Dětské prolézačky jsou určené tentokrát starším dětem, ale i ti nejmenší si zde zábavu najdou,“ neskrýval hustopečský místostarosta Libor Sadílek spokojenost.

Slavnostní otevření si nenechala ujít více než stovka hustopečských dětí. Čilému ruchu spokojeně přihlížela i zástupkyně Nadace ČEZ Jana Štefánková.

„Nadace ČEZ podporuje výstavby hřišť především proto, že Evropská unie nastavila vysoké normy, které mnoho měst a obcí nemůže splnit. V jihomoravském regionu jsou již na čtyři desítky takto vybudovaných hřišť, které splňují nejvyšší bezpečnostní a hygienické normy,“ uvedla Štefánková, podle které jsou tyto projekty nejen nejžádanější, ale zároveň i jedny z nejužitečnějších.

Dětské hřiště by mělo odstartovat další kroky k regeneraci hustopečského sídliště. V blízké budoucnosti by se měli jeho obyvatelé dočkat i nových parkovacích ploch, obnovy veřejné zeleně, vybudování odstavných ploch pro sběr komunálního odpadu také a nové relaxační zóny.

Již v srpnu se jim možnost aktivního odpočinku rozšíří o nové petanquové hřiště. Radnice věří, že francouzská společenská hra poslouží k obveselení dětí i dospělých.

KATEŘINA KOPOVÁ