Počtvrté se sejdou u Andersenových pohádek v knihovně v Přibicích. „Letošní téma je Malá mořská víla. Mám přihlášených rekordních třicet dětí. S programem nám letos pomáhají rodiče a přátelé knihovny. Andersenova přibická stezka povede děti do několika rodinných domů, ve kterých ožijí postavičky ze spisovatelových pohádek. V knihovně pak nebudou chybět různé hry a soutěže. Večer přečteme pohádky a starší děti si objednaly horory a strašidelné čtení. Ráno bude rozcvička v přilehlém parku, snídaně a vyrábění z vizovického pečiva," prozradila přibická knihovnice Eva Hájková.

Strašidla a pohádkové bytosti se staly tématem pro nocování ve velkopavlovické knihovně, které odstartují v pátek v šest hodin večer.

Děti se vydají na večerní procházku s Moranou, poslechnou si pohádku na dobrou noc a sobotní ráno vyplní rozcvičkou, tvorbou pamětní nástěnky a malováním.

Pozadu nezůstane ani břeclavská městská knihovna, konkrétně pobočka v Poštorné. „Noc s Andersenem bude v Poštorné s knihou Expedice z pohlednice," uvedl knihovník z Břeclavi Jaroslav Čech.

Zapojí se také v Pohořelicích či v Mikulově. „Na děti čeká předávání ocenění, četba, noční návštěva strašidelného tajemného sklepení, putování po temné knihovně, promítání pohádky a také pohádka před spaním," informovali Mikulovští.

Šestnáctý ročník společné pohádkové Noci s Andersenem připravují zítra ve více než 1522 knihovnách na různých místech Evropy i v zámoří.