V Břeclavi potěší úprava známých Příhod včelích medvídků, které začnou ve tři hodiny odpoledne v sále tamního kina Koruna. Ve stejný čas si na podiu boleradického Divadla bratří Mrštíků ustele princezna na hrášku. Kvůli již vyprodanému představení zopakuje brněnské divadlo Koráb tutéž pohádku i od pěti hodin odpoledne.

Příhody včelích medvídků v podání brněnského divadla Věž přenesou děti do míst, kde v noci jasně svítí světlušky a dějí se velké věci. Malí diváci se tak mohou těšit, že si společně s čmeláky zazpívají všechny známé písničky, které složil Petr Skoumal a texty proslavil Zdeněk Svěrák.

V divadelní úpravě populárního loutkového seriálu, který vznikl v roce 1984 podle stejnojmenné knihy Jiřího Kahouna, uvidí také Cvrčka s rozladěnými housličkami nebo měňavého brouka Kvapníka, jenž pořád někam pospíchá. Nebude chybět ani parádivá Čmelinka, která se připlete do sítě zlému pavoukovi či loupeživý strašák Pučmeloud. Hlavními průvodci příhodami budou neposlušní bratři Brumda a Čmelda.

Andersenova klasika

V boleradickém divadle, kde kromě svých představení pravidelně lákají i na pohádky a inscenace spřátelených ochotnických souborů, tentokrát dostane prostor úprava klasické pohádky Hanse Christiana Andersena. Příběh o princi, jemuž se nedaří vybrat tu správnou nevěstu, je starý už téměř dvě stě let. Princezna, která svůj šlechtický původ prokáže citlivým spánkem, jenž ohrozí i hrášek, pobaví děti ve dvou reprízách.

Vstupenky, které tentokrát dětského diváka vyjdou na šedesát a dospělého na sto korun, zájemci pořídí na pokladně divadla. V Břeclavi se zase mohou lidé ohledně předprodeje a rezervací obrátit na kasu kina Koruna. Nejinak tomu bude i při dalších divadelních pohádkách, které na obou místech plánují.

V Boleradicích tuto sezonu doplní pohádka O Honzovi a hloupé víle Rozárce nebo Kocourek Modroočko. V Břeclavi, kde jsou divadelní pohádky součástí cyklu Divadelních nedělí, pobaví malé diváky například Káťa a Škubánek nebo Zahrada Jiřího Trnky.

Představení pro děti bude vždy v neděli v polovině měsíce, jak už je tomu ostatně od loňského září zvykem.