Pokud vše půjde podle plánu, tamní mateřská škola, která se potýká s nedostatečným počtem míst, bude dětem sloužit už prvního září.

„Rodiče se však nemusejí bát. Provoz školky opravy nijak neohrozí. Děti se jen přestěhovaly do náhradních prostor. Ty jsou sice také ve stávající budově, ale o patro výš,“ uklidnil Miroslav Effenberger, který je do nových voleb pověřený vedením obce Přibice.

Jak dodal, podle smlouvy má firma dokončit práce už dvacátého června. „Do konce srpna chceme dosáhnout jak schválení hygieny, tak i hasičů a stavebního úřadu. Potom nás čeká už jen kolaudace školky. Uvažujeme také o dni otevřených dveří. To aby se rodiče mohli podívat, co se ve školce změnilo a co přibylo,“ vyjmenoval povinnosti Effenberger.

Scházet bude potom už jen nahlásit krajskému úřadu navýšení kapacity školky. Právě to bylo také hlavním důvodem, kvůli němuž se tamní rozhodli začít s přestavbou. „Nová menší třída, která přibude, pojme deset až patnáct dětí,“ poznamenal Effenberger s tím, že o prázdninách budou obě třídy v provozu jen jeden týden.