Kompletní seznam táborů zveřejňuje břeclavské Středisko volného času Duhovka vždy koncem února. Avšak na část z nich se mohou zájemci již hlásit. „Na našich webových stránkách či přímo u nás na Lidické ulici jsou k dispozici přihlášky i podrobné informace k jednotlivým táborům. Tradičně nabízíme jak příměstské, tak pobytové tábory, které pokrývají celou plochu hlavních prázdnin," uvedl zástupce ředitele Duhovky Pavel Kurtin.

pestrá nabídka
- Hustopeče: Keramicko-výtvarný tábor (1.-8.7.), Indiánskou stezkou do údolí Manitou (2.-9.7.), Prázdniny naruby (9.-16.7.), Vodácký (10.-16.7.), Move Around Dance Camp (16.-23.7.), Dobrodružství v zemi Mustangů (23.-30.7.), Adamsova rodina(15.-21.8.)

- Mikulov: Příměstský rukodělný (11.-15.7.), Příměstský dramatický (18.-22.7.), Příměstský všeobecný (25.-29.7., 15.-19.8.), Ostrov pokladů (1.-11.8.), Příměstský módní (15.-19.8.), Příměstský taneční (22.-26.8.)

- Břeclav: Angličtina hrou (11.-15.7.), Revoltikon (23.-30.7.), Croodsovi (25.-29.7.) a mnohé další.

Více na www.duhovka.cz

Pro letošní rok připravila Duhovka celkem třiadvacet táborů. „Chceme zaujmout jak mladší děti, tak například i teenagery. Příměstské tábory se budou konat nejen u nás na Lidické, ale také na Základní škole Na Valtické či v areálu Slováckého veslařského klubu. I lokality pro pobytové tábory jsou velmi atraktivní, abychom zaujali co největší počet dětí," řekl Kurtin.

Každoročně se břeclavští snaží reagovat na poptávku, proto jsou tematicky některé tábory zcela nové a doplňují tak nabídku těch klasických a osvědčených. „Za zmínku jistě stojí například veslařský kemp či cyklotábor. Specialitou je pak autorský zážitkový kurz v Lipnici nad Sázavou, který je určený pro teenagery ve věku čtrnáct až sedmnáctlet," informoval pracovník Duhovky, který zároveň doporučuje, aby se zájemci hlásili na tábory, co nejdříve.

„Zejména do příměstských táborů," doplnil muž.

Správný čas pro přihlášení si hlídá Břeclavanka Alena Konečná. „Mám už starší děti, takže na táboře už několikrát byly. I letos si ze seznamu určitě nějaký vybereme," nechala se slyšet žena.

Především příměstské tábory nabízí letos Dům dětí a mládeže Mikulov. „Každoročně zůstává v nabídce již dlouhodobě příměstský rukodělný a taneční, o které je největší zájem. Již nyní máme v každém táboře zapsaných několik zájemců, rodiče nahlašují děti už v lednu. Všechny termíny jsme měli zatím vždy plně obsazené, spíše máme problém s tím, že kdo přijde na poslední chvíli, tak musíme zájemce odmítat. Píšeme je jako náhradníky," zmínila ředitelka domů dětí Alena Židelová.

V pátek spustili elektronické přihlašování i v Hustopečích. Centrum volného času Pavučina nabízí sedm pobytových táborů. Mezi nimi například Keramicko-výtvarný pobytový, Vodácký, Indiánskou stezkou do údolí Manitou a mnohé další.