„Rozsáhlá oprava už byla potřeba. Areál s prolézačkami za obecním úřadem totiž stojí už asi dvacet let. Nějaké herní prvky se sice obnovovaly před deseti roky, už to ale nebylo nic moc. Teď tam po dvou měsících práce stojí nová skluzavka, houpačky, lanová pyramida, loď pro prolézání a kreslící tabule pro malé výtvarníky," popsal starosta Boleradic Bohuslav Barek.

Nechybí ani posezení. Místo má totiž sloužit také k setkávání rodičů. Na své si tak přijdou téměř všechny věkové kategorie. Většina prolézaček je sice určených pro děti do dvanácti let, o nic ochuzení ale nebudou ani ti úplně nejmenší. Upravil se například povrch hřiště. Na drobných kamínkách se tak mohou vydovádět i batolata. Využívat hřiště bude i místní škola a školka. Jejich zahrada má totiž na podobné atrakce málo místa.

Tráva až na podzim

A myslelo se i na bezpečnost. „Areál je obehnaný částečně zdí a plotem. Branka bude všem zájemcům otevřená vždy od sedmi hodin ráno tak do šesti až do sedmi večer. Volně přístupné bude hřiště zhruba od března do října. Přes zimu ho budeme zavírat. Chceme tak předcházet možnému vandalství," informoval Barek.

Oprava stála zhruba čtvrt milionu korun a peníze na ni putovaly částečně z dotací a obecního rozpočtu. A výsledek všichni zájemci uvidí už v neděli. Pro děti jsou navíc kromě prolézaček připravené i soutěže a občerstvení. Na závěr vystoupí také ochotníci z divadla Koráb s pohádkou O třech prasátkách.

„Hlavně děti už se na otevření moc těší. Tak doufáme, že vyjde počasí a budou si moct nových lákadel dosytosti užít. Chceme, aby to bylo takové klidné rodinné odpoledne," vyslovil přání starosta.

Zatím místní mohli do areálu nahlédnout jen přes plot. Kvůli kladným ohlasům a nedočkavosti těch nejmenších se ale dokonce hřiště otevírá, i když drobnost ještě chybí. Tráva se bude sázet až na podzim.

„Je tam zatím hlína. Tu jsme se ale snažili hezky upravit a vysbírat z ní aspoň kameny," uklidňoval Barek.

A se zvelebováním obce budou Boleradičtí pokračovat. V plánu je ještě oprava hřbitovní zdi, kde je nutné zajistit sesouvající se svah. Na úpravy čeká i střed Boleradic, kde dělníci zakopou elektrické vedení kvůli estetickým důvodům do země.

JANA LANGOVÁ