Hokejoví nadšenci navázali na čtyři roky starou akci, kdy azylový dům zaplavili téměř patnácti stovkami plyšových hraček. Tentokrát byla pomoc v menším měřítku, zato cílenější. „Navštívili jsme dopředu azylový dům a zjistili jsme, co by jeho obyvatelky potřebovaly nejvíc. Podle toho jsme pak naši výzvu směřovali," uvedla místopředsedkyně fanklubu Kamila Mokrá.

Vedoucí azylového domu Leona Balgová snahu fanoušků přivítala. „Neměla jsem tušení, kolik čeho se vybere, takže to bylo pro mě i matky s dětmi překvapení," poznamenala s tím, že bude ráda, když se sbírka stane tradicí.

Další příjemný šok jí připravilo vedení břeclavského hokejového klubu, které darovalo obyvatelkám azylovému domu výtěžek z prodaných vstupenek při derby. Ten se nakonec vyšplhal na pěticifernou částku. Svým dílem do ní přispěli i samotní hráči.

„Peníze půjdou jen a jen na potřeby dětí. Na zakoupení vstupenek na dětské divadlo, na uspořádání oslavy Dne dětí a výlety do zoo nebo zážitkové akce, jako byla třeba plavba lodí po Moravě či Dyji," upřesnila Balgová.