V nejmladší literární kategorii pro žáky 2. a 3. tříd zvítězila Barbora Austová ze Sedlece. Z textu starších žáků zaujala tvorba Viktorie Portlové z Břeclavi. Volná tvorba přilákala autory komiksů i krátkých filmů. Mezi žáky nižšího stupně základních škol vyhrála Štěpánka Nedvědová z Březí. Starší žáci často natáčeli v celých štábech. Na druhé příčce se umístil tým Karolína Reháriková, Stanislava Kaňová a Aneta Mihalíková z Břeclavi.

Studenti středního odborného učiliště v Hustopečích získali druhé místo v soutěži Jihomoravského inovačního centra 3D tiskáren.
Za originální počítačovou skříň získali studenti z Hustopečí cenu

Kromě podpory dětského čtenářství a budování kladného vztahu mezi dětmi a jejich knihovnami projekt touto formou už čtvrtým rokem ukazuje knihovny jako místa setkání a rozvoje komunitního života v obcích. „Jižní Morava čte je projekt, který má samozřejmě svůj smysl už tím, že podporuje čtenářskou gramotnost a rozvíjí čtenářství. V jeho důsledku je však vidět i knihovní síť jako taková. Ukazuje se jak velký význam pro rozvoj občanského a komunitního života mají knihovny – a tedy vlastně konkrétní knihovnice a knihovníci. Tedy ti, kteří svoji práci a své poslání berou vážně,“ doplnil ředitel Moravské zemské knihovny Tomáš Kubíček.

Ilustrační foto
Přibude vlaků do Vídně. Hlavně ale přes Břeclav, Znojmo příliš neposílí