Svůj um tam předvede přibližně dvacítka členů školního hudebního kroužku. „Vystupujeme každým rokem v domě s pečovatelskou službou nebo v nemocnici. Zpíváme rovněž ve škole na schodech, což je u nás tradice. Děti se tomu věnují opravdu rády," vypráví vedoucí kroužku Ivana Javorová. Sestavu talentovaných nadšenců tvoří čtvrťáci, ale i páťáci či prvňáčci.

V okresním městě se událost zastřešená Břeclavským deníkem uskuteční vůbec poprvé. Kromě dětí se jí zúčastní také jejich rodiče a na místě by měli být i někteří městští radní. Ve stejný den a hodinu se Břeclavští připojí ke stovkám míst po celé republice. Loni jejich počet dosáhl k 280 místům. Lidé zazpívají pět stejných koled, které vzešly z hlasování na internetu. „Moc se nám to líbí, děti jsou z toho nadšené. Jde o úžasnou věc. 
A zrovna minulý týden jsme zpívali také na pěší zóně," pokračovala vedoucí.

Ještě než se děti vydají ke kinu, v přípravě se více zaměří na méně známou koledu Den přeslavný jest k nám přišel. Příležitostí k tomu mají dostatek. „Jelikož máme vystoupení více, pilujeme texty už od listopadu. Nyní se scházíme každý den," dodala Javorová.

Břeclav se stane pouze jedním z měst a obcí, kde se ve středu večer rozezní tóny známých koled. Jen na jižní Moravě se bude zpívat na 47 místech. Kdo nemůže přijít

třeba právě v okresním městě, může si naladit Český rozhlas Brno, který bude vysílat přímý přenos z brněnského náměstí Svobody. Tam se ke zpěvákům přidá například i lidový zpěvák Jožka Černý z Břeclavi.