„Otec je nadšený. 
A jestli za rok přijedeme znovu? Možná. Jsem rád, že vypadneme z města," říká Fait, zatímco se u výdejních stolů lidé řadí do dlouhé fronty.

Chtějí polévku.

A také maso. Játra. Škvarky.

Tady. I s sebou.

Šéf Vinařského dvora Jan Stávek vypráví, že se akce koná už po osmé. Pochvaluje si odezvu v podobě návštěvníků z různých koutů republiky. Brna či Prahy. „Místní moc nechodí, většinou si podobné akce dělají sami pro sebe," míní Stávek.

Kombinace vína a piva

Událost se drží tradičních not. Tedy až na jednu výjimku. Kromě zabijačkových specialit, vína nebo sladkých trdelníků je k dostání novinka: pivo. „Kombinace vinařství a pivovaru může znít divně. Potkali jsme se tady před rokem s jeho majitelem. Berou od nás sudy, v nichž zraje jejich speciál. Pivo k zabijačce přece jenom také patří, takže jsme se domluvili na další spolupráci. Spláchnout mastnotu pivečkem neuškodí," líčí Stávek.

Maso i vnitřnosti poraženého čuníka připravuje parta řezníků. Jedno vyvržené prase ještě visí na hácích. Přihlížet poražení je však vzhledem k zákonu nemožné. Lidé přicházejí, až když je po všem. Podle Stávka i řezníků je to škoda. „Ubírá to na přitažlivosti. Spousta lidí by to chtěla ukázat dětem. Neukáží, protože to nelze udělat veřejně. Děti poznají úvod zabijačky pouze z youtube (internetový server s videi a hudbou – pozn. red.). Je to škoda," krčí rameny řezník Tomáš Stávek.

Makačka na celý den

Zatímco pro příchozí znamená sobotní událost odpočinek, řezníci jsou v zápřahu od brzkých ranních hodin. „Je to makačka na celý den. Je chladněji, takže nemůže chybět trochu slivovice nebo vína. Zabijačka je pro nás třídenní maraton. Když lidé ráno přijdou, musíme mít už nachystáno," doplňuje řezník.

Hosté mají největší zájem o libové maso, ovar a vnitřnosti. Ochutnávají od každého kousek. Mnozí si berou porce domů. Na odbyt jde také paštika. Celkově se v Němčičkách sní čtyři až pět prasat.

Zájem o akci je patrný už krátce po zahajovací desáté hodině dopolední. „Jsme spokojení. Posledních pár let bývá plno, zejména kolem poledne. Pro letošek jsme otevřeli novou degustační místnost, aby bylo možné si sednout i ke krbu," tvrdí pořadatel Stávek.

Za okamžik už promlouvá ke skupině návštěvníků. Sytých a toužících po deci růžového vína. Mají je mít.