Maminky v Mikulově mají zvláštní privilegium. Když se vrátí z porodnice domů, nečeká je ve schránce přání pro novorozence, ale výzva k zaplacení odpadu. Město o problému ví a hledá způsob, jak nevšední vítání napravit.

„Letos se mi narodilo dítě. Pár dnů po porodu došla složenka na zaplacení odpadů. Tak to prostě u nás v Mikulově chodí,“ krčí rameny nad zvláštním přístupem radnice novopečená maminka Jana Kalousová.

„Momentálně řešíme, jak bychom tento systém změnili. Narozeným dětem by měla dojít nejdříve uvítací přání a až pak složenky na odpady. Ovšem postup je složitý,“ sdělil mikulovský starosta Rostislav Koštial. Slíbil také, že do měsíce by se radnici mohlo podařit tento problém vyřešit.
Mikulovští řeší „složenkovou aféru“ také na diskuzním blogu na internetových stránkách města. „Hlavně, že město má z nových občanů profit,“ zní jedno z hesel, kterými kritizují přístup radnice.

„Po změnách v roce 2001 v oznamovacích povinnostech se o narození dítěte ve většině případů místní ohlašovna obyvatel dozví i s dvouměsíčním zpožděním. Zasílat gratulace v tak velkém časovém odstupu se nám nezdá příliš šťastné. Přesto zvážíme, zda bychom nenašli jiný vhodný způsob, jak přivítat nové občánky Mikulova,“ reagovala na stížnosti vedoucí odboru organizačního a vnitřních věcí Alena Vargová…

 

Více v Břeclavském deníku ve středu 14. listopadu