Dětské skupiny budou v budově, která patří městu. Nyní se nachází ve špatném stavu a potřebuje rekonstrukci. Představitelé Pohořelic pracují na přípravě stavebního povolení a přihlášce do dotačního titulu ministerstva práce a sociálních věcí. „Vyřešíme tím nedostatek míst pro děti v místní části," zmínil Novák.

Dětská skupina je podle Nováka na rozdíl od mateřské školy více o hlídání dětí, než o vzdělávání. „Ale nemusí to tak nutně být. V dětských skupinách budou spíše mladší děti," nastínil starosta.

Lidé v Pohořelicích mají zájem o plánované spolkové bydlení ve městě. Ve středu v podvečer se na městském úřadě konala informativní schůzka.
Bude zájem? V Pohořelicích plánují spolkové bydlení, jako první v republice

Pokud vše půjde dobře, mohly by skupiny ve Smolíně poprvé otevřít v září roku 2025. „Odhad nákladů zatím nemáme, ale myslím si, že nepřekročíme pětadvacet milionů korun, což je maximální dotace," podotkl Novák.

S provozem dětských skupin už mají v Pohořelicích zkušenosti. „Máme už dvě v místní části Nová Ves. Jednu třídu jsme otvírali loni v září, druhou letos v lednu," doplnil Novák. V Pohořelicích mají nyní zhruba 260 dětí, které navštěvují mateřskou školu nebo dětskou skupinu.

Připomeňte si také, jak v Pohořelicích začala fungovat nová prodejna Lidl

Zdroj: Deník/Tereza Hálová