Dětský domov, Klokánek ani žádné azylové zařízení nemůže ani při nejlepší péči zaměstnanců nahradit dobrou rodinu. Dokáže ale zlepšit okamžitou nepříznivou situaci dětí, ochránit je před týráním či špatnou péčí rodičů.

Velmi nás mrzí kritika postavená většinou na jednom negativním příkladu i znevažování náročné a obětavé práce lidí, kteří ji dělají s láskou.
Naopak býváme potěšeni reakcemi těch, kteří dětský domov navštíví a zjišťují, že se zde péče o děti rodině velmi podobá. Děti žijí v sourozeneckých rodinných skupinách, panují zde láskyplné vztahy mezi dětmi a jejich „tetami“. Žádné z dětí, které dětský domov opustilo, nežije jako bezdomovec, ani se nevydalo na kriminální dráhu. Pracují, mají své rodiny, dokáží se vzorně postarat o svoje potomky. Rádi se k nám vracejí a také zde vždy najdou pomocnou ruku.

Přijměte naše pozvání k prohlídce zařízení, přátelskému popovídání, kulturnímu vystoupení, táboráku a malému občerstvení. Budeme se na Vás těšit v sobotu 19.května v 16 hodin v Dětském domově Mikulov na Nádražní ulici.