Tam budou pod vedením Jiřího Turka na přelomu července a srpna pracovat především s nejlepším světelným vybavením, které se dá pronajmout - s denním světlem. Tématické zadání je pro účastníky jeho dílny velmi výstižné a zároveň velmi lákavé. Bude to portrét? Bude to fashion? Bude to akt!

„Světlo je jenom jedno, a je na nás, jak s ním budeme pracovat. Pro každého stejné podmínky - jenom fyzika a oko. Nic víc netřeba. Vlastně třeba - najít cestu, jak s tím nejlepším světlem pracovat, kde mu pomoci, kde ho potlačit, kde ho zastínit. To vždy s pokorou k jeho síle. A vše tak, aby se nezapomnělo na fotografovaného,“ nechal se slyšet Jiří Turek, jeden z pěti uznávaných lektorů.

Turek povede workshop od zadání případného klienta přes výběr modelů, míst vlastního nafotografování a prací se světlem až k finálnímu vyretušovanému obrázku připravenému k otištění v magazínu.

Jiří Turek začínal v novinách, později se soustředil na žánr portrétu a módní fotografii. Pro své portrétní cykly se stal vyhledávaným fotografem celebrit a osobností světa popmusic a módního návrhářství. Fotografuje mimo jiné Rolling Stones, Davida Bowieho, Luciana Pavarotiho, Lou Reeda, Stinga a řadu dalších. V Lednici fotografoval Jitku Čvančarovou na prestižní kalendář Stock.

SVATAVA RUDOLFOVÁ