„Klub funguje 
i nyní, ale převážně pouze tím, že se uskuteční schůze a to je vše. Stávající předseda z funkce odchází a předá ji paní Ludmile Teturové. Ona je hlavní iniciátorkou znovuobnovení. Je velmi šikovná a má řadu inspirativních nápadů. Chtěli bychom pak společně dělat více výletů a programů," vypráví Hrbková nejen o nových vizích. Ty se dotknou rovněž zájemců mimo klub, k němuž se podle Hrbkové hlásí více než sto členů.

V plánu je třeba akce ke Dni matek, kde vystoupí manželé Osičkovi z Lanžhota. Starobřeclavanka se rovněž těší na zájezdy do divadla nebo výšlapy na kole: pro pobavení ducha i zlepšení zdravotní kondice. „Padl také návrh na cestu do Mošoně (lázně v Maďarsku – pozn. red.), případně do Babiččina údolí. Je to ho více. Třeba i výlet autobusem na blízké Mikulovsko a dalších míst," líčí nadšeně Hrbková 
s výhledem na aktivně strávené dny.

Vypráví, že ze slov kolegů je zřejmé, že se podobné programy konaly už dříve. Postupně však vyžití uvadalo. „Trochu to utichlo, proto jsme za nápady paní Teturové rádi," nezastírá žena.

Inspirovat se v okolních městech a obcích podle ní není třeba. Neutuchající zdroj nápadů si slibuje právě od nastupující předsedkyně. „Má toho opravdu hodně," dodává penzistka s pousmáním.