Takový úspěch podle svých slov nikdy nečekala. "Tématem soutěže bylo sto let české státnosti. Soutěžící museli předvést své dovednosti ve dvou částech. Prvním úkolem bylo vytvořit dort, druhý pak spočíval v přípravě dezertu,“ říká studentka.

Sama přiznává, že se jí nejdřív do soutěže příliš nechtělo. S nápadem přihlásit ji přišla její mistrová Lenka Hladká, když zjistila, že studentka ráda maluje. „Měla jsem za úkol namalovat prezidenta Masaryka, který by se vytvořil na soutěžní dort. Paní mistrová z toho byla tak nadšená, že mě přihlásila a já musela vytvořit podobiznu z potravinových prachových barev. Dlouho jsem to odmítala a pořád si říkala, že to nedokážu, ale nakonec jsem šla,“ komentuje mladá adeptka cukrářského řemesla.

Jak sdělila, vytvoření dortu byla týmová práce a větší stres pro ni samotnou přišel až přímo na soutěži. Tam měla připravit moučník, který pojmenovala Dezert pana Masaryka. „Šlo o tvarohové knedlíky s omáčkou sabaione s kapkou slivovice přelité švestkami v karamelovém sirupu. Na jejich přípravu na místě jsem měla tři čtvrtě hodiny. V tu chvíli jsem na nic nemyslela, jen abych to zvládla uvařit bez problémů. Den před tím jsem to totiž pokazila,“ říká studentka.

Jak dodává, po vydání čtyř porcí jídla z ní veškerá nervozita spadla. Nakonec celou soutěž Ukaž, co umíš vyhrála. „Byla jsem šťastná, že to mám za sebou,“ dodává.