Zatímco na kusu opečeného vepřového masa si mohl smlsnout každý, na divočáka se mohli lidé jen dívat. Šlo totiž o ukázku vaření domácího piva Vranovické divočák. „Chystali jsme novou várku, aby lidé mohli naše pivo i ochutnat. Nastal však problém s chlazením, takže z nápadu sešlo. Jako náhradu toho, že po čtyřech letech naše pivo chybí, jsme se rozhodli alespoň ukázat, jak se vaří," říká spoluzakladatel pivovaru Petr Biedermann.

K místu, které bylo jen kousek od pódia, na němž se střídali muzikanti, kráčeli dospělí i děti. Ze zvědavosti. Dvojice zakladatelů na střídačku míchala základ piva ve velkém kotli a vysvětlovala, co a jakým způsobem jim pod rukama vzniká. „Vybrali jsme jinou metodu, než je ta klasická. Běžně vaříme na dva rmuty, tentokrát infuzně. Jde o skokovou metodu, která je rychlejší a pivo je celou dobu v jedné nádobě. Čas odhaduju tak na pět až šest hodin," pokračoval Biedermann.

Společensko–kulturní akce, jež měla hosty hlavně pobavit a nasytit, začala v deset hodin dopoledne. V té době však už měla za sebou dvojice pivovarníků několik hodin práce. Na hřiště přišla kolem páté ranní. „Předchozí večer jsme do jedenácti večer ručně šrotovali slad. Nemáme nic automatizovaného," vysvětloval muž.

Dobu varu lidé stihli, na zjištění, jak se pivo povedlo, si ovšem museli nechat zajít chuť. Kromě technologických postupů je proti také zákon. „Není možné někde venku pivo uvařit a dát ho lidem. Někteří se na to samozřejmě ptají, ale nejde to. Pitelné to navíc bude až za dvanáct dní," pokrčil Biedermann rameny.

Vypít alespoň půllitr mohou zájemci například při čtvrtých oslavách založení pivovaru. Akce se uskuteční na stejném místě v polovině července. Už nyní se lze těšit na vranovický speciál.

Sobotní program nabízel příchozím mimo jiné soutěž gulášů, kolotoč nebo taneční a hudební vystoupení.